Bernardinų socialinių paslaugų centras

2017-07-04  "DRAUGYSTĖS STOVYKLA 2017". SEPTINTOJI DIENA.

 Septintoji stovyklos "Draugystės stovykla 2017" diena prasidėjo įprastu ritmu ir mūsų požiūrio keitimo į negalią. Socialinių įgūdžių užsiėmimo metu žiūrėjome filmukus "Žemiški nepatogumai", kuriuose pasakojama apie negalią ir su kuo tenka susidurti negalią patiriantiems žmonėms. Vėliau dalinamės patirtimi, kada, kur ir kaip mums yra tekę susidurti su neįgaliais žmonėmis, pasidalinome savo požiūriu, aptarėme kokio pobūdžio negalės būna ir dėl kokių priežasčių taip nutinka. Jautrią diskusiją užbaigėme vieningu ir tvirtu sprendimu, kad saugosime savo sveikatą, laikysimės saugaus eismo taisyklių ir niekada nesijuoksime pamatę mums neįprastai atrodantį žmogų.

Iš kart po to sulaukėme svečių. Šiandien mus aplankė brolis Evaldas ir papasakojo mums istoriją apie virvių mazgus, kuriuos kartu su abitais dėvi vienuoliai. Sužinojome, kad mazgo istorija siekia 600 metų ir bandėme praktiškai surišti mazgą. Daugelio nuostabai šis darbas iš tiesų buvo sudėtingas, tačiau pasitelkę susikaupimą, nemaža dalis stovyklautojų perprato šią nelengvą užduotį. Kantriausiai iš visų mokėsi būrio "Laumžirgiukai" narys Gytis, o būrio "Kobra 11" narė Margarita pažadėjo savo įgūdžiais pasidalinti ir ateityje.

Po pietų keliavome į Valstybės pažinimo centrą, kur mus pasitiko gidė Rūta. Visiems smagiausia į rankas buvo paimti planšetes, kurios vėliau mums atskleidė nemažai paslapčių. O Jūs ar žinojote, kad Prezidentas Valdas Adamkus laisvalaikiu mėgsta žaisti golfą? O kad ta vieta, kurioje yra įsikūręs Valstybės pažinimo centras, anksčiau priklausė archyviskupijai? Tai ir dar daugelį dalykų mes šiandien sužinojome. Viena iš linksmiausių patirčių buvo susiskirstymas komandom ir atsakymų ieškojimas bei jų žymėjimas užduočių lapuose. Šiek tiek vėliau iškeliavome į kitą salę, kur virtualiai galėjome pasivaikščioti po Vilniaus miestą, susikurti savo herbą, pažaisti miestų mūšį ir pasigrožėti kitų šalių Prezidentų dovanomis. Labai sužavėjo "Laumžirgiukų" būrio narės Nikoletos sukurtas herbas ir parašyti žodžiai: " Šis herbas simbolizuoja taiką ir meilę Lietuvoje. Taip pat tai gali būti kita mūsų sostinė ar šalis, bet vis tiek mes, aš ar jūs, mylėsite tuos žmones, kurie ten gyvena, gyvens ar gyveno. Bet niekas nepamirš kur gimę ar gyvena".

Mylėkim ir nepamirškim!