Bernardinų socialinių paslaugų centras

2017-07-03  "DRAUGYSTĖS STOVYKLA 2017". ŠEŠTOJI DIENA.

 Savaitgalį pailsėję, ryte energingai rinkomės naujai dienai. o kad būtume dar žvalesni, kaip ir kiekvieną stovyklos dieną, rytą pradėjome pasidalinimu apie praėjusias poilsio dienas ir mankšta, kurią paeiliui veda kiekvienas stovyklos būrys. Šiandien mankštinomės su dainomis.

Vėliau prasidėjo smagioji dalis. psichoaktyvių medžiagų prevencijos užsiėmime šiandien diskutavome apie tai, kokiose situacijose mums sunku pasakyti NE, paanalizavome, kokios tai būna situacijos, kaip mes jose jaučiamės, kodėl mums kartais lengva, o kartais sunku pasakyti NE? Po diskusijų, kiekvienas būrys gavo po lapą su užduotimi "Ar sunku pasakyti NE?", kurioje rašė visus įmanomus variantus, kaip atsisakyti siūlomų svaigiųjų medžiagų. Apsvarstę visus įmanomus atsakymus, imitavę situaciją, vėliau kiekvienas būrys darė koliažus, kuriuose pavaizdavo, kam šiandieną sako TAIP, o kam vis dėl to sako NE.

Po smagaus ir kūrybiško užsiėmimo, mūsų laukė keramikos užsiėmimas. Mūsų ilgametis draugas Titas šiandien mus mokė iš molio daryti paveikslėlius. Kūrinys reikalavo kruopštumo, tikslumo, kad darbelis gražiai išdegtų ir nesuskiltų, tačiau šį iššūkį įveikėme. Pasigaminome gražių paveikslėlių. Dabar beliks laukti, kada darbelius išdegs krosnyje ir galėsime juos glazūruoti.

Na o po pietų Titas mus pavedžiojo po Šv. Pranciškaus ir Šv. Bernardino bažnyčia. Papasakojo mums Bernardinų bažnyčios atsiradimo ir atstatymo bei atkūrimo istoriją, taip pat išgirdimo ir Šv. Pranciškaus istoriją, buvome pakilę į varpinę, kurios laiptai atspindi Kalvarijų kelią. Keli stovyklautojai bandė šį kelią įveikti "kaip priklauso" - keliais užlipti ir nulipti laiptais. Dovydas šį kelią įveikė visą, o Gytis prisijungė pusiaukelėje. Patirtis buvo smagi.

Dienai einant į pabaigą dar spėjome sudalyvauti kvadrato varžybose. Šį kartą - būrys prieš būrį. Po įnirtingų kovų, tris pergales patyręs būrys "Laumžirgiukai" tapo absoliučiais nugalėtojais, lygius pergalių skaičius pasidalino "Tinginiukai Pandos" ir "Jūrų karaliai", o nei vienos pergalės šį kartą nepatyrė būrys "Kobra 11", tačiau būrio narė Tamara visų sirgalių ir žaidėjų išrinkta pačia šauniausia ir kovingiausia žaidėja.

Emocijų patyrėme nemažai ir nekantriai laukiame, ką mums naujo atneš kita diena.