Bernardinų socialinių paslaugų centras

2017-06-29  "DRAUGYSTĖS STOVYKLA 2017". KETVIRTOJI DIENA.

Už lango pliaupiant lietui, buvo puiki proga pasižiūrėti edukacinį filmą "Nekentėk tyloje", kuriame pasakojama apie tai, kaip jaučiasi vaikai, iš kurių tyčiojamasi, o taip pat kaip tampama skriaudėjais. Pamatėme,  kokios patyčios yra nepriimtinos, kaip yra svarbu papasakoti kam nors, jeigu yra tyčiojamasi, kokius nemalonius jausmus patiria vaikas iš kurio šaipomasi ir kokios gali būti pasekmės. Filmas mus paskatino atvirai pasidalinti ar patys esame patyrę patyčias, ar mūsų gyvenime buvo pasitaikę situacijų, kuomet patys buvome skriaudėjais ir kaip nuo šiandien nuspendėme elgtis. Atvirumas labai suartino stovyklos dalyvius.

Po jautraus socialinių įgūdžių ugdymo užsiėmimo, mus ir vėl aplankė svečiai! Tiksliau svetė Teta Nijolė. Pasipuošusi tautiniais drabužiais, Teta Nijolė atvyko mums papasakoti apie "Tautinius rašus". Pynėme tautinę juostą, mokėmės atpažinti tautinius kostiumus, pasidarėme tautinių drabužių knygelę. Ačiū Teta Nijole, kad supažindinote mus su lietuvių kultūra ir tradicijomis!

Antrąją dienos dalį praleidome susipažindami su...pačiais savimi. Pradžioje, šiek tiek susipažinę su Jėzumi, Jo atėjimo į mūsų žemę prasmę, pradėjome kelionę į save. Nei vienas nesiginčyjome ir neprieštaravo tam, kad esame saviti ir ypatingi. O tam, kad dar labiau įtvirtinti šį įsitikinimą, kiekvienas išlipdėme savo vardą ant stiklinių rėmelių ir pažadėjome, kad niekuomet nepamiršime, kas mes esame ir, kad esame mylimi.

Ne visiems spėjus pabaigti savo darbelių, suskubome dalyvauti viktorinoje apie sveiką gyvenimo būdą. Ar žinojote, koks vaisius yra dgalingiausiais antioksidantų šaltinis? O koks vitaminas gaminasi organizme būnant saulėje? O mes jau žinome. Ir čia savo žinias pademonstravo visi būriai nenusileisdami, todėl rezultatai buvo lygūs.

 

Dienai pasibaigus spėliojome - ar rytoj reikės skėčio?