Bernardinų socialinių paslaugų centras

PADC naujienos

2011-08-12  Susitaikymo link...

      Š. m. liepos  24-31 d. Bernardinų socialinių paslaugų centro vykdomo projekto „Aš ne vienas šiame kelyje - asmenų, sergančių priklausomybės nuo psichoaktyvių medžiagų ligomis, integracija į darbo rinką“ priklausomų asmenų dienos centro bendruomenė dalyvavo vasaros stovykloje Pakutuvėnuose .
          „Projekto grupė nauja. Turime patirtį su ankstesnės grupės dalyviais – išvyka į Pakutuvėnų sodybą, buvimas kartu 24 valandas per parą suartina žmones. Kai kurie iš dalyvių, kaip jie patys įvardina, į kaimą atvažiavo pirmą kartą savo gyvenime. Taip pat tai labai saugi aplinka susitikti su savimi ir savo vartojimo praeitimi. Ne vienas leido sau tai padaryti ir išgyventi skausmą, gėdą, kaltę, pamatyti vartojimo pasekmes. Susitaikymas su savimi ir savo praeitimi leidžia žmogui eiti į priekį, į naują gyvenimą.“ – dalinosi Bernardinų centro soc. darbuotojas Deimantas Žemaitis.
          Stovykla „Susitaikymo sodyboje“ vyksta ne pirmus metus. Ši kartą kartu su bendruomene vyko ir dalyviai, pabaigę projektą 2010 m. Visą savaitę bendruomenė  vieningai laikėsi dienotvarkės, meldėsi, dirbo, bendravo, dalyvavo užsiėmimuose, paskaitose, brolio Gedimino rengiamose konferencijose.
          „Gera būti kartu su bendruomene – kartu keltis, melstis, dirbti. Niekur kitur, tik Pakūtoje aš jaučiu bendryste su kitais, pačiu savimi. Gaunu ramybės ir gyvenimas nebeatrodo toks sunkus, nepakeliamas, beviltiškas. Daug skausmo, ypač praeities, palieku čia. Dabar stiprėja viltis ir tikėjimas, kad einu teisingu keliu.“ – savo patirtimi dalinosi vienas iš projekto dalyvių.
          Bernardinų socialinių paslaugų  centro priklausomų asmenų bendruomenė dėkoja Pakutuvėnų bendruomenės nariams – Reginai, Raimondui, Albertui, Jevgenijui, Sesėms Virginijai ir Vilmai
 
     
Komentarai
Komentarų nėra
Komentarų rašymas
Vardas / Slapyvardis*
El.paštas
Komentaras*
code image * 
* būtini laukai