Bernardinų socialinių paslaugų centras

Bernardinų Socialinių Paslaugų Centro naujienos

2013-02-20  Bernardinų bažnyčioje – filmo „Vilius Orvidas“ peržiūra

Vasario 24 d., sekmadienį, 18. 30 (po šv. Mišių) Bernardinų bažnyčioje vyks režisieriaus Vytauto V. Landsbergio 2001 metais sukurto dokumentinio filmo ,,Vilius Orvidas“ peržiūra, kurioje dalyvaus ir filmo autorius.
Dievdirbys Vilius Orvidas (1952–1992), Salantuose sukūręs sakralinę erdvę, vadinamą Orvido sodyba, pasak kunigo Juliaus Sasnausko, savo gyvenimu parodė, kad pasipriešinimas sovietinei sistemai galėjo būti kitoks – mąslus, mistiškas. Į jo sukurtą sodybą dar soviemečiu žmonės plūsdavo atgauti jėgų, atrasti gyvenimo prasmę ir džiaugsmą. Ši vieta itin traukė palūžusius ir visuomenės atstumtuosius, kurie pas Vilių rasdavo vilties.
Apdirbti akmenį Vilius išmoko iš savo tėvo akmentašio Kazimiero Orvido. Kurį laiką jis kūrė antkapinius paminklus, o vėliau gimtojoje tėvų sodyboje ėmė formuoti muziejų – dvasinį centrą. 1973 metais grįžęs iš armijos pradėjo nuo melioracijos ir naikinimo gelbėti apylinkių laukuose gulinčius riedulius ir juos gabenti į sodybą. Sovietmečiu valdžia jo kūrybiniams sumanymams trukdė, keletą kartų sunaikino tai, kas buvo padaryta.
Pasak režisieriaus Vytauto V. Landsbergio, „Vilius Orvydas giliai tikintis žmogus, nuolat stengėsi atsisakyti savo ego. Jis kaip viduramžių meistrai jautė ir kalbėjo, jog Dievas vedžioja jį už rankos. Taip pat sakydavo, kad sodyboje mažai ką daręs sąmoningai. Tiesiog ima formuoti kurį nors kampą, ir detalės pačios gula viena prie kitos“.
Komentarai
Komentarų nėra
Komentarų rašymas
Vardas / Slapyvardis*
El.paštas
Komentaras*
code image * 
* būtini laukai