Bernardinų socialinių paslaugų centras

Bernardinų Socialinių Paslaugų Centro naujienos

2012-12-23  „Pokalbiai rimtomis temomis“

Sekmadienio  vakarą bernardinuose – pilna bažnyčia. Iškart po šv. Mišių rodomas G.Beinoriūtės filmas „Pokalbiai rimtomis temomis“ bus pateiktas akims ir širdims, kurios ką tik bandė atsiverti nematomiems dalykams. Tokios akys ir širdys – dovana, bet kartu ir jautrus teisėjas.
Filmas prasideda ir stambūs vaikų veidų planai iš pradžių atrodo taip arti, kad imu nerimauti, ar nebus peržengtos ribos, ar nebus pasakyta per daug, per daug atverta. Vėliau nurimstu, nes kūrėjos santykis su vaikais visą laiką išlieka pagarbus. Ji jautri netgi tylėjimui.
Peržiūrai pasibaigus, pokalbiui atsistojo pati autorė. Kažkaip paprasta ir lengva šalia jos būti, kai žinai apie jos sugebėjimą santykyje išlaikyti dėmesį , jautrumą ir reikiamą atstumą. Turbūt taip jautėsi  Giedrės kalbinti ir jai atsivėrę  vaikai. Beto, žavi jos drąsa kurti filmą be siužeto, įsipareigojimas atverti herojų pasaulį tik būnant šalia, stebint, klausant, fiksuojant kiekvieno specifinį kalbėjimą, susidedantį iš žodžių, išvaizdos, mimikos, judesių, tylėjimo...
Tą vakarą „Pokalbiai...“  išlaikė akių ir širdies egzaminą. Kai kuriuos kadrus norėjosi sustabdyti  - tokie estetiški, o kartais ir kažkokie sakralūs jie buvo. Kiekviename jų pulsavo gyvybė – graži, įvairi, dažnai vienur apribota, užtverta, bet kitur ištrykštanti su dar didesniu kūrybiškumu.
Daiva.
 
Jautrus, atviras, graudžiai- linksmas, sąžinę budinantis filmas. Kaip nuostabu, kad vaikai nuosirdžiai kalba rimtomis temomis. Jie neverkšlena, nesigaili savęs ir negudrauja. Jie tiesiog gyvena. Prakalbinti vaikus apie meilę, Dievą, šeimą, savo išgyvenimus- didelis režisierės Giedrės Beinoriūtės talentas. Kai aplinkui tiek veiksmo ir šurmulio, gera filme matyti įdomių vaikų ramius portretus.Dainuojantis berniukas kiekvieną niurgzlį gali tiesiog sugėdinti.Apie tokį filmą sunku rašyt, reikia būtinai pažiūrėt ir pajaust.
Rūta
 
Sekmadienį turėjome nuostabią galimybę susipažinti su unikalia Lietuvos režisiere Giedre Beinoriūte ir pamatyti jos dokumentinį filmą „Pokalbiai rimtomis temomis“
Man teko matyti jos filmus „Egzistencija“ ir  „Balkonas“, kurį naudoja psichoterapijoje ir turi didelę vertę ir naudą  atliekant asmenybės ir santykių analizę.
Filmas „Pokalbiai rimtomis temomis“ suteikė galimybę pamąstyti apie atsakomybę ne tik už save, bet ir už tuos mažutėlius, kurie suvokia pasaulį matydami suaugusių santykius ir elgesį. Sužavėjo vaikų tyrumas, atvirumas, nuoširdumas. Tuo vaikai ir ypatingi įvardindami rimtus dalykus atvirai.Labai įdomus vaikų skirtingumas, vieni gyvi, aktyvus, ,kiti nusivylę ir prislopinti, uždari.
Šis filmas suteikė man galimybę pažvelgti į save ir giliau pamastyti, pamėginti pačiai atsakyti į tuos klausimus, kurie buvo užduoti vaikams. Dėkoju Dievui ir žmonėms, kurie suteikia galimybę pamatyti Dievo bendrystę kuryboje, nes ši kūryba veda į savęs pažinimą.
Janina

             

Komentarai
Komentarų nėra
Komentarų rašymas
Vardas / Slapyvardis*
El.paštas
Komentaras*
code image * 
* būtini laukai