Bernardinų socialinių paslaugų centras

Bernardinų Socialinių Paslaugų Centro naujienos

2012-10-09  Filmo peržiūrą ,,Stebuklų laukas“

Gavus kvietimą ateiti į Bernardinų bažnyčią pasižiūrėti filmą - pagalvojau, ar jau kino teatrų per mažai, kad filmus bažnyčioje žiūrėtume. Antra mintis aplankiusi - kodėl, koks filmas, kažkas čia ne taip? Pasidalinau mintimis su bičiuliais, visi pritarė, kad būtina tame sudalyvauti. Eidami juokavom, svarstėm, kokią mintį turi sumanytojai. Kai bažnyčios kieme sutikau išeinantį po šv. Mišių kunigą -visai ne kaip pasijaučiau. Bet...įėjus į vidų supratau, kas vyksta. Bažnyčioje buvo begalinė rimtis, daug žmonių, visi susikaupę, nei vieno abejingo, tarsi dar vienos šv. Mišios būtų prasidėję. Supratau, visus pagavo tai kas vyko ekrane. Mus visus „pagavo stebuklų laukas“, čia visko daug. Nėra kažkokio vieno ištiso siužeto. Atskiri vaizdai, kuriuos interpretuoti leista kiekvienam savaip - akistata su mirtimi, vienišumas, santykiai su vaikais, bendruomenės būinumas, atjauta, laikinumo jausmas, didžiulis noras, dar ir kitais metais susitikti ir būti, noras būti mylimam ir mylėt. Būti norim visi, kaip besusiklostytų mūsų gyvenimai.
Tai, kad toks filmas buvo parodytas bažnyčioje, manau, svarbus tiek filmo herojams, tieks mums, tikintiesiems ir netikintiesiems. Visi mes turime būti atsakingi už tai, kas vyksta šioje Dievo kūrinijoje.
Ačiū sumanytojams, ačiū Bernardinams, kurie ir šį kartą mums priminė - socialinės problemos egzistuoja realiai čia, šalia, mūsų mieste, o gal ir kieme vyksta tai, ką matėme ekrane. Bernardinai  visada išsiskyrė savo originalumu, naujomis idėjomis, ir gebėjimus problemas pateikti kitoniškais būdais.
Milda
 
„Bažnyčia – vieta, kurioje ne tik vyksta šventos mišios. Žmonės ateina pabūti tyloje, su savo mintimis, patirtais išgyvenimais arba tiesiog pamąstyti apie dalykus, apie kuriuos nemąstome, kuomet dirbame, mokomės, gaminame valgį ar tvarkomės namuose. Mintis bažnyčioje rodyti filmus socialine tematika yra tikslinga. Pati bažnyčia, kaip religinės architektūros kūrinys, priverčia suklusti, žavėtis. Tačiau labiausiai dėmesį prikausto dalykai, kurių mes įprastai nelinkę matyti bažnyčioje. Filmų rodymas, o kartu ir socialinių problemų atskleidimas, bažnyčioje įgauna kiek kitokią prasmę negu kino teatruose. Filmų veikėjų balsai aidintys tarp bažnyčios sienų suteikia vaizdui tikrovės pojūtį, o žiūrovui padeda suprasti ir primena apie problemų egzistavimą realiame gyvenime. Už ekrano ribų mes matome ne juodą kino teatro sieną ir blausiai degančius šviestuvus, o bažnytinę erdvę, šviesą, sklindančią pro vitražinius jos langus. Tai sukelia saugumo ir jaukumo jausmą, o į problemas, mums rodomas filmuose, žvelgiame šiek tiek ramiau ir jautriau.
Mano nuomone, filmas ,,Stebuklų laukas“, atspindi visuomenėje esančias socialines problemas.
Indrė
 
Einant į filmo peržiūrą šyptelėjau ir mintyse pasvarsčiau kokia šiuolaikiška ir atvira yra mūsų Bažnyčia, juk dažniausiai kiną matome kino salėje, kompiuteryje, ar televizoriaus ekrane.
O čia, Bažnyčioje, ištiestas ekranas ir po šv. Mišių ramiai sėdintys žmonės. Kiną matyti žmonių apsuptyje yra smagu ir ypatinga, tada jauti šalia sėdinčio petį, susilieji su minia ir pajausti vyraujančių emocijų gausą bei stiprumą. O kaip yra Bažnyčioje? Pagalvojau, juk dar prieš mėnesį  šioje pačioje bažnyčioje klausėmės šv. pamokslo skirto jaunavedžiams (tekėjo mano draugė), o prieš porą savaičių paskutinei kelionei buvo palydėta draugo mama. Kokia iš tiesų yra bažnyčios misija ar esminiai tikslai? Greičiausiai visi sutiks, jog čia galima liudyti visą žmogaus gyvenimą nuo pat gimimo iki mirties, visą šeimos gyvenimą. Taigi visos temos yra svarbios ir aktualios, o svarbiausia ne svetimos, bet artimos, kas ir filme patraukliai, jautriai ir iš arti kalbam apie žmogų žmogui. Tai tampa daugiau nei paprasta filmo peržiūra ir esminis Meilės įstatymas toliau lieka galioti ar tvyroti. Gera. Svarbu, kad žmonės telktųsi ir tai būtų išreikšta laisva valia bendrystėje“.
Lina 

Lietuvos kalinių globos draugija 

Komentarai
Komentarų nėra
Komentarų rašymas
Vardas / Slapyvardis*
El.paštas
Komentaras*
code image * 
* būtini laukai